Jak na to?

A co to tedy všechno obnáší?

Jak je ragby finančně náročné?

Ragby je jedním z mála sportů, který není náročný na výstroj a vybavení. Děti se prohánějí na venkovním zatravněném hřišti a stačí jim dát do rukou míč a může začít zábava.

Základem je standardní sportovní oblečení – tričko a kraťasy. K tomu přidejte kopačky, případně štulpny a pak samozřejmě nějaký míč, pokud chcete mít doma míč – na trénink Akademie děti míče nepotřebují. 

Kromě základní investice do oblečení a vybavení je třeba počítat s členskými nebo oddílovými poplatky – v RA Brno je to 2000 Kč na pololetí.

Ostatní poplatky jako poplatek za registraci u ČSRU, turnajové poplatky a další jsou v režii Akademie.

Jak je ragby časově náročné?

Mladší hráči kategorií do desíti a do dvanácti let trénují dvakrát týdně po hodině a půl.

U starších hráčů se přidává tréninková jednotka navíc a také další sportovní zaměření tréninku například tréninky kondiční nebo atletické. 

V zimě bude tréninků méně a možná přibudou některé improvizované aktivity.

K časové náročnosti je nutné připočítat víkendové turnaje nebo mistrovské zápasy v dubnu, květnu a červnu na jaře a na podzim od září do listopadu. V prvním roce turnaje a zápasy neplánujeme. 

Kde?

Venkovní tréninky se konají v areálu Střední školy Charbulova a zimní tréninky v tělocvičně tamtéž v městské části Černovice.

Před školami je zastávka MHD, kde staví autobusové linky například 47 (Úzká – Staré Černovice) nebo 49 (Úzká – Černovice – Komárov – Heršpice – Přízřenice – Modřice).

Případně se dá dojít i z trolejbusů co jezdí z centra Brna do Slatiny a do Šlapanic. 

Jak začít?

V případě zájmu může rodič nebo hráč vyplnit online přihlášku do Akademie ZDE.

Spojíme se s Vámi a domluvíme se co a jak dál.

Jak pokračovat?

Pokud panuje spokojenost na všech frontách, můžeme pokračovat dál. 🙂 Co budeme potřebovat:

  • formulář přihlášky již máme
  • průkazovou fotografii pro vystavení licence (až se začne jezdit na turnaje a zápasy ČSRU)
  • prohlášení o vstupní lékařské prohlídce (formulář prohlášení ZDE) a lékařskou zprávuKdo v roce přihlášení nedovrší 10 let postačí potvrzení lékaře, že dítě je schopno hrát ragby (nejedná se o potvrzení pro účely zotavovacích akcí). Kdo dovrší 10 let, je potřeba vstupní lékařská prohlídka (většina zdravotních pojišťoven je hradí).
  • kopii kartičky zdravotní pojišťovny  (emailem)