PYRF – U14 v Říčanech

Přináším tedy ještě jednu trošku rugby do mlýna, protože jsem zastupoval Slávka u kategorie U14. Klaním se všem, kteří dokážou vytvořit příspěvky ještě v autobusu cestou zpátky nebo v noci po návratu!🙂

Na začátek je nutné říct, že čtrnáctky a jejich trenéři to mají dlouhodobě těžké. Tentokrát na turnaj odjelo 11 bojovníků, 6 RA a 5 RC Břeclav, a jak jest všeobecné známo, patnáctkové rugby se v 11 hráčích hraje poněkud složitě. Takže jsme prožili kuriózní den, kdy jsme téměř každý zápas hráli v jiném počtu, jednou ve 12, dvakrát ve 13, jednou ve 14, jednou v 15 (to už byl skoro výběr světa, protože nám vypomáhali holky a kluci ze 3 různých týmů včetně německého). A za to, že jsme vůbec takto mohli hrát, skládám velký dík trenérovi břeclavských čtrnáctek Davidovi, jehož manažerská diplomacie na poli shánění lidí do týmu byla naprosto famózní!

V Říčanech nás přivítal pohled na hřiště, na němž na mnoha místech stála voda, což je sice sen Saši Tošiče😉, pravé rugbyové podmínky, jak říká, ale mně trochu stydla krev žilách, když jsem si představil, že se nám tým za 3 minuty promočí „durch“ a 5 hodin turnaje bude ještě před námi. A co si budeme namlouvat, čím horší terén, tím problematičtější je i úroveň hry, což platí i v rugby. Naštěstí nám organizátoři (zvládli všechno skvěle) sdělili, že hrát se bude na vedlejším hřišti. Pro nás dobře, ale louže tak odskákaly holky U17, které souběžně v Říčanech hrály svůj 7´s turnaj.

Ať to není moc dlouhé – remíza v zápase o 5. místo z 8 startujících je zatím historickým maximem našich spojených U14!!! To prostě je úspěch a ani věčně ustaraní nespokojenci (jako já) to nemohou popřít😊. A to jsme ještě měli Bohemian Barbarians „na lopatě“, vyrovnali až v poslední vteřině. Na kopy na háčko nedošlo, protože zrovna byla asi sedmá sněhová vánice a silný vítr. Tomu předcházelo jasné vítězství nad Olomoucí (první v dějinách), hodně vyrovnaný zápas s Tatrou Smíchov B, 5:15, kdy jsme sahali po vyrovnání i ve 12 proti 13 (1. zranění), ale v tlaku přišlo 2. zranění a v 11 jsme dostali třetí pětku, a ještě vyrovnanější první zápas s Barbariány (Slavia+Jablonec+Úžice), který jsme klidně mohli (a možná i měli) vyhrát.

Bojovalo se až na dno všeho bláta, sněhu, vody, v kroupách, v bouřce, super! I přes moc hezké výsledky má tento tým ale pořád co na práci. Soupeři nás pořád ještě předčí v organizaci hry, a tím pádem i v rychlosti útočných akcí, procházejí nám přes křídelní prostory, lépe zakládají ruck, dělají víc metrů před dokončenou skládkou než my. Ergo – nechci se opakovat, ale jako po turnaji U12 v Olomouci musím říct, že hned v pondělí je třeba se zase vrátit do práce, jakkoliv tento víkend slavíme úspěch. PYRF potvrdil, že to schodiště k velkému rugby je ještě vysoké, ale už nestojíme pod ním!

Výsledky: RG Heidelberg 0:20, RC Tatra Smíchov B 5:15, Bohemian Barbarians 10:20, RC Olomouc 35:10 (rozhodčí nám do listiny zapsali o 2 pětky víc, ale to se spletli), Bohemian Barbarians 15:15.

Aleš Kubík, trenér U12/U14