U8 v Olomouci


Vytvořit příspěvek

Osmičky na ORFu ovládly pískoviště ?.

První soutěžní a celorepublikové měření za námi a je tu stručná rekapitulace ? Vlčata Akademie (v sestavě Matylda, Šarlotka, Danny, Honza, Tobík a Vláďa) doplněná tuto sezónu již podruhé o kluky z Vyškova (Honza a Tomáš) se v konkurenci týmů z Čech rozhodně neztratila. Byť jsem měl chvílemi pocit, že se v rámci dvouhodinového čekání na první zápas snažila požrat navzájem, až na Matyldin nosík naše smečka předzápasovou horečku bez újmy přežila ?

Naštěstí vše zdárně začalo a čekala nás skupina se šesti zápasy po sedmi minutách. V průběhu skupiny byla smečka trošičku rozmrzelá, že se jí z počátku nedařilo zvítězit, ale za svoji bojovnost a snahu se určitě nemusela stydět. Pouze zápasy s Petrovicemi, které měly v kádru snad pět holčiček, a s Říčany, pozdějším vítězem celého turnaje, měly jednoznačnější průběh. S Iuridikou a Ostravou šlo o vyrovnaná utkání, byť s vítězným koncem pro soupeře. Poslední dvě klání však přinesla radost i našim dětem. Domů si vezeme skalp Pragovky (4:3) a oplatili jsme porážku Dragonu z minulého víkendu odehrávajícího se na jeho domácí půdě v nádherném zápase, kde jsme otáčeli skóre (5:3).

Musím uznat, že týmy z Čech v naší skupině dominovaly, a pro smečku to byla skvělá možnost a velká škola proti nim nastoupit. Na PYRFu za 14 dní se nemáme čeho bát ? Byť v případě shodného počtu bodů mezi týmy v celkovém pořadí měly rozhodovat vzájemné zápasy, nakonec nás skóre katapultovalo do boje o deváté místo. Tam jsme si užili další hezký a vyrovnaný zápas proti Tatře Smíchov (4:6) a bereme pohár za desáté místo (ze 14 týmů).

Mimo výše uvedené si odnášíme spoustu dalších zážitků. Nechci být špatným prorokem, ale děti se již v útlém věku připravují na svoji úzkou ragbyovou specializaci v podobě beach rugby, na pískovišti strávily ze všech týmů nejvíce času a úplně jej opanovaly (důkaz: fotodokumentace v příloze). Dostat je z něj pro trenéry nebylo vůbec snadné, no naštěstí nikdo pod jeho dunami nezůstal ? Vůbec vše ostatní se obešlo bez vážnějších následků a ORF jsme si užili a ve zdraví přežili. Danny se propadl tribunou, ale krom počátečního šoku se nic vážného nestalo, a Šarlotce vypadl během zápasu zoubek (samovolně, pozn. red.) ? V noci tedy do pokoje zavítala zoubková víla, no vlasové ani hlasivkové víly zřejmě trenéry nenavštíví… Vypadá to, že Vyškováci Honza a Tomáš s námi stráví v sezóně delší dobu, a já se jen modlím za pořádnou a brzkou zimu, aby tihle jednovaječní braši hráli pořád v (různobarevných) čepicích ?

Trenérský tým U8 Vláďa & Michal

Michal Boroš