U14 vs Vyškov

Krásný rugbyový víkend a podzimní sezóna ve Zlíně herně pro hráče kategorie U14 skončila v neděli  13.11. 2022.

Soupeřem nám byl tým Vyškova, jediný tým, s kterým jsme se mohli porovnat posun výkonnosti týmu za podzim, protože jsme s týmem Vyškova hráli hned naše první utkání v září. Očekávání trenérů bylo veliké.

Sešel se nám dostatečný počet hráčů, včetně několika nováčků – ostaršených U12.

Sestava:
RAB: Jirka, Maty, Lukáš, Sofie, Šimon, Max, Marek, Kuba
RCZ: Sofie, Verča, Hynek, Kuba, Pecka, Prcek, Willi, Teo, Koťas, Seba, Filip, Pekos, Patrik, Dominik,
Dan, Žaba, Matěj a Lexa

První polovina utkání byla celkem vyrovnaná, přestože nám tým Vyškova položil první pětku již ve 4
minutě a následující ve 14 minutě i s konverzí, dokázal náš tým v 18 minutě také položit pětku a skóre
snížit na hratelný rozdíl. Bohužel po zranění našeho zadáka, který musel být vystřídán, se ukázalo jako
klíčové, že na pozici zadáka musí být opravdu sebevědomý hráč, dostatečně rychlý s kvalitními
skládkami a musí si na tuto pozici věřit. Dalšího takového v týmu nyní nemáme.

Dalším nedostatkem našeho týmu je skutečnost, že řada hráčů spoléhá na 4 – 6 aktivních klíčových hráčů a domnívají se, že jak obranu, tak útok, zvládnou sami. To se následně ukázalo v druhém poločase, kdy na pokyn trenéra šel na střídačku vazač a klíčový hráč roje, protože jeho velmi aktivní styl hry mohl způsobit jeho případné zranění a zdraví hráčů je pro nás vždy na prvním místě. Chybějící aktivně skládající hráč tak chyběl ve větší části druhého poločasu a soupeř toho využil rychlými průniky přes linii obrany a zadáka, který se nestíhal včas pozičně pohybovat a nedokázal tak včas zastavit průnik a zabránit položení. Skóre po poločase 5:12, konečné skóre 5:50.

Zimní přestávku musíme využit pro fyzické zdokonalení celého týmu a zaměřit se individuálně na 
klíčové pozice, jako je např. zadák a připravit na tuto pozici do jara minimálně 2 až 3 hráče, stejně jako na další pozice v týmu.

Trenéři: Petr Stehlík (RCZ), Slávek Anderle, Michal Bielik (RAB)