U14 vs Dragon

V neděli 23. 10. 2022 čekal společenství Zlín/Akademie Brno na domácím hřišti ve Zlíně další velmi těžký soupeř, tentokrát RC Dragon Brno. Zápas byl pokračováním dvoudenního turnaje mládeže Zlín 21.

Utkání Zlín/Akademie vs Dragon 12:55

Přestože byl náš tým početný, z důvodu nemoci nám chyběla nejen celá první řada: Pecka, Hynek a Pekos, ale i vazač Tom (RAB). Proto proběhlo alternativní sestavení týmu a s trenérem Dragonu jsme se dohodli na netlačených mlýnech. Dragon přijel pouze s třinácti hráči, proto jsme je doplnili hráči Zlína. Naším cílem je, aby naši mladí rugbisti co nejvíce hráli a získali herní zkušenosti. Máme v týmu hodně nováčků, kteří začali trénovat teprve tento rok.

Již při nástupu týmů na hřiště byla zjevná výšková a váhová převaha soupeře skoro půlky týmu. V našem týmu byli se soupeřem srovnatelní pouze někteří: Seba, Koťas, Šimon (RAB) nebo Pavel (RAB). Mimo Sebastiana však ostatní trénují teprve od září 2022.

Hned od úvodní minuty byla znát zaskočenost našeho týmu, přesto první poločas hráli obětavě a ten skončil s výsledkem 7:17. Drobné úrazy, které obdrželo několik našich hráčů, které jsme hned z důvodu bezpečnosti a zdraví stáhli z hřiště, otřáslo morálkou našich hráčů, kteří vývojem hry byli velmi zaskočeni. Naše obrana se začala zcela rozpadat, byla neorganizovaná, skládky se vypouštěly, chybělo aktivní přistoupení k soupeři s míčem. Pozitivní bylo, že jsme mohli dát do hry všechny hráče a i přes vývoj hry a výsledku při hře s míčem nám nechyběla bojovnost a hráli jsme až do závěrečného hvizdu.

Musím vyzvednout skvělou práci v obraně Jirky a Sofie (RAB) a Seby a Koťase. Tito hráči ubránili nejvíc soupeřoých útoků, proto jim v závěru utkání již došly síly a někteří museli střídat.

Fyzická připravenost se v našem týmu zápas od zápasu zlepšuje. Musíme však zapracovat i na psychické odolnosti a větší aktivitě při přístupu k soupeři s míčem. Na zimní období máme mnoho práce a úkolů.

RC Zlín: Kuba, Prcek, Sofie, Dan, Koťas, Žaba, Matěj, Seba, Filip, Verča, Bára, Theo, Jarda, Patrik, Willi a Lexa.
RA Brno: Pavel, Jirka, Šimon, Sofie, Maty.

Body za nás: PP: Koťas 1x, Šimon (RAB) 1x
KP: Žaba 1x

Trenéři: Slávek Anderle, Petr Stehlík, Karel Pekáček