U14 na Tatře Smíchov

V neděli 3.4. čekal naše společenství RA Brno a RC Břeclav první nesoutěžní turnaj rozvojových týmů.

Těchto rozvojových turnajů se účastní týmy RC Tatra B, RC Říčany B, Olymp Praha, společenství Olomouce a Zlína a my.

První turnaj se odehrál na Tatře, našimi soupeři byli Říčany B a Olomouc/Zlín. Do Prahy nás odjelo celkem třináct.

Jsem zvědavý, kolik lidí z tohoto sepsání pochopí na jakém postu děti hrály 🙂

První zápas jsme hráli proti Olomouci/Zlínu, toto utkání se hrálo v počtu 13 na 13. Bylo vidět, že to byl náš první zápas po dlouhé době, byli jsme takový rozháraní, dělalo se hodně chyb, na druhou stranu nám O/Z dali minimálně tři pětky po našem tlaku v jejich obraném území a po ztrátě míče nám utekli skoro přes celé hřiště.

RA Brno/RC Břeclav : RC Olomouc/RC Zlín 12:40

Pavel 5, Jarek 5, Eda   2

V dalším utkání jsme potkali RC Říčany B, tentokrát se hrálo v plném počtu, 15 na 15, chybějící hráče nám zapůjčil tým Tatry, oba jejich hráči hráli na postu rváčků. První poločas byl hodně podobný prvnímu zápasu, prohráli jsme ho 34:0 (v oficiálním zápisu je 19:0), ve druhém poločasu jsme začali najednou hrát a tento poločas jsme vyhráli 7:0, takže celkové skóre podle mých zápisků bylo 7:34, oficiální zápis uvádí 7:19. Na naší hře je pořád vidět nevyhranost, nesouhra. Hrajeme moc ´´hodné´´ ragby, čekáme na soupeře co udělá, když je někde volný míč, tak ho necháme být, je potřeba hrát víc zdravě agresivně, tomuhle jsme se přiblížili ve druhém poločase s Říčany, uvidíme jak budeme pokračovat v dalších turnajích.Co naopak oceňujeme je neustálá snaha hrát, i když se prohrává, povzbuzování navzájem, jsme prostě jeden tým, z toho máme velkou radost.