U14 v Bystrci

Další utkání v kategorii do čtrnácti let sehrál náš společný tým proti Bystrci.

Oproti utkání s Petrovicemi nám bohužel chybělo pár hráčů ze základní sestavy – z RC Zlín Pecka, z RA Brno Jirka a Šimon Z.

Opět nám přálo počasí, bylo moc hezky, tak se dal čekat atraktivní zápas a my jsme doufali, že k tomuto přispějeme svou hrou i my. Soupeř na nás od začátku vletěl, náš tým se dokázal úspěšně bránit. Naše obrana nebyla moc aktivní, na soupeře jsme čekali, ale i tak se hráčům Bystrce v prvním poločase podařilo dostat do našeho pětkoviště dvakrát. Poločas jsme tedy prohráli 10:0.

Druhý poločas měl podobný průběh jako první. Párkrát se nám podařilo zaútočit a dostali jsme se k soupeřovu pětkovišti. Bohužel se nám nepodařilo skórovat. Zato Bystrc se k nám dostala opět dvakrát. Tentokrát se jim podařily i kopy po pětce a konečné skóre tedy bylo 24:0.

Po minulém zápase s Petrovicemi jsme se rozhodli vyztužit naši obranu v útoku. Na zadáka jsme z roje přesunuli Sebu, doufali jsme, že se svou rychlostí a váhovou převahou prosadí i při útočení, bohužel k tomu nedošlo. Ať už vinou toho, že tento post je pro něj nový a přirozeně ho to táhne dopředu k soupeři, a pak mu chyběl odstup od našich útočníků, aby mohl dostat míč do plného běhu, anebo proto, že jsme se k útočení tolik nedostali.

Naší největší slabinou v tomto zápase bylo opět dlouhé váhání, jak při obraně, tak při útoku. Co nejlépe udělat, jak správně vyhodnotit situaci a hlavně být víc aktivní. Jak po zápase řekl trenér Bystrce: “Kdyby vaši hráči byli víc aktivní, chtěli víc hrát, tak jste nám dělali daleko větší problémy a utkání by vypadalo úplně jinak.“

Musíme se na to zaměřit. Tým nemůže spoléhat jen na některé hráče, že oni rozhodnou, musíme hrát, bojovat a být aktivní všichni.

Pozitivem bylo velmi dobrá obrana, bojovnost a disciplína. Výkon týmu se zápas od zápasu zvedá.

Bystrc vs. Zlín/Akademie 24 – 0

RC Zlín: Kuba, Prcek, Hynek, Pekos, Prcek, Kuba, Sofie, Dan, Koťas, Žaba, Matěj, Seba, Filip, Verča, Bára, Theo, Jarda.
RA Brno: Tomáš, Lukáš, Maty, Kuba, Šimon W., Pavel
Trenéři: Slávek Anderle, Petr Stehlík, Karel Pekáček

Více foto ZDE.