Jak na to?

A co to tedy všechno obnáší?

Jak je ragby finančně náročné?

Ragby je jedním z mála sportů, který není náročný na výstroj a vybavení. Děti se prohánějí na venkovním zatravněném hřišti a stačí jim dát do rukou míč a může začít zábava.

Základem je standardní sportovní oblečení – tričko a šortky. K tomu přidejte kopačky, případně štulpny a pak samozřejmě nějaký míč, pokud chcete mít doma míč – na trénink Akademie děti míče nepotřebují. 

Kromě základní investice do oblečení a vybavení je třeba počítat s členskými nebo oddílovými poplatky .

Ostatní poplatky jako poplatek za registraci u ČSRU, turnajové poplatky a další jsou v režii Akademie.

Jak je ragby časově náročné?

Nejmenší sportovci předškolního věku kategorie U6 se potkávají jednou týdně na hodinu, aby byla zábava a aby se děti seznámily a proběhly na hřišti.

Kategorie U8 a U10 trénují dvakrát týdně po hodině a půl. U starších kategorií – U12 a U14 – se přidává všestranně sportovní zaměření tréninku například tréninky kondiční nebo atletické. 

V zimě bude tréninků méně a možná přibydou některé improvizované aktivity.

K časové náročnosti je nutné připočítat víkendové turnaje nebo mistrovské zápasy v dubnu, květnu a červnu na jaře a na podzim od září do listopadu.

Kde?

Venkovní tréninky mládeže (U6 – U16) se konají v areálu Střední školy Charbulova a zimní tréninky v tělocvičně tamtéž v městské části Černovice.

Před školami je zastávka MHD, kde staví autobusové linky například 47 (Úzká – Staré Černovice) nebo 49 (Úzká – Černovice – Komárov – Heršpice – Přízřenice – Modřice).

Případně se dá dojít i z trolejbusů co jezdí z centra Brna do Slatiny a do Šlapanic.